Trasy

Trasy Rajdu Przygodowego – ADVENTURE RACE


Podczas tegorocznej edycji zespołu mogą startować na dwóch trasach do wyboru:

  1. PROFI – trasa zaawansowana dla najbardziej doświadczonych zawodników.
  2. OPEN – trasa otwarta dla każdego, kto chce spróbować swoich sił w rajdzie o charakterze AR.

Zawodnicy startują w zespołach dwuosobowych na obu trasach AR.

AR OPEN – 70 km


Opis trasy:

Trasa zaplanowana została z myślą o ludziach, którzy chcą spróbować swoich sił w rajdach przygodowych, lub traktują je rekreacyjnie. Trasa około 70 km w tym etapy piesze, rowerowe oraz zadania specjalne do wykonania na trasie.

AR PROFI – 140 km


Opis trasy:

Trasa zaplanowana została z myślą o ludziach, których pasją są Rajdy AR i którzy nie boją się wyzwań i ekstremalnych doznań podczas startu. Trasa liczy ok 140 km – na trasie czekają na Was trasy: piesza, rowerowa, kajak, a także zadania specjalne na trasie Rajdu.

Trasa biegowa i rowerowa dla uczestników indywidualnych.

Start indywidualny – BIEG / ROWER


Obserwując potrzeby i zainteresowanie wydarzeniami sportowymi postanowiiśmy uruchomić możliwość startu indywidualnego w Rajdzie Wilczym. W tym roku proponujemy start na dwóch trasach rywalizacji indywidualnej: trasę biegową oraz trasę rowerową.

BIEG – około 20 km trasy dla biegaczy. Na starcie otrzymujecie mapę – punkty kontrolne są zlokalizowane na trasie biegu.

ROWER – około 40 km trasy rowerowej. Na starcie otrzymujecie mapę – punkty kontrolne zlokalizowane są na trasie jazdy.

Na trasach zawodnicy startują indywidualnie.

BIEG – 20 km


Opis trasy:

Trasa opracowana z myślą o biegaczach i skierowana właśnie do nich. Zawodnicy startują ze startu wspólnego. Każdy zawodnik otrzymuje mapę – punkty kontrolne znajdują się bezpośrednio na trasie biegu.

ROWER – 40 km 


Opis trasy:

Trasa opracowana z myślą o miłośnikach jazdy rowerowej i skierowana właśnie do nich. Zawodnicy startują ze startu wspólnego. Każdy zawodnik otrzymuje mapę – punkty kontrolne znajdują się bezpośrednio na trasie jazdy.

Formuła rekreacyjna dla rodzin oraz dzieci i młodzieży.

Trasa Rodzinna

W tym roku dla uczestników przygotowaliśmy dwie formy gry:

Standard – klasyczna trasa w rejonie Starówki i Centrum z licznymi zadaniami specjalnymi i punktami kontrolnymi – ok. 6-8km

Rodzinna 2.0 – trasa przygotowana z myślą o „starszakach” oraz odważniejszych zespołach. Trasa obejmować będzie zadania specjalne i punkty kontrolne wersji Standard, z możliwością poszerzenia jej o dodatkowe punkty i zadania.

To Wy zdecydujecie w jakim kierunku wyruszycie i ile zadań zrealizujecie. Liczy się tu spryt, dobry zmysł planowania oraz odwaga.


Rajd Wilczy uruchamia trasę rodzinną. W ramach Rajdu w sobotę (18 kwietnia) przeprowadzony zostanie start zawodników na trasie rodzinnej. Trasa ma formułę rekreacyjną.

Zawodnicy startują pieszo. Startujący będą mieli do zaliczenia trasę na orientację w terenie miejskim oraz do wykonania zadania specjalne.

Liczba członków zespołu:

od 2 do 5 osób. Zespoły mogą zostać stworzone z rodzin (w skład zespołu wchodzi min. jedno dziecko do 14 roku życia) lub dzieci (za okazaniem pisemnej zgody rodziców na udział w rajdzie).